Úprava vody pre domácnosti a priemysel na uprav-vodu.cz


uprav-vodu.cz

Premýšľate o užívaní vody zo studne či iného vlastného zdroja? Z dlhodobého hľadiska je toto rozhodnutie skvelou voľbou.

Vo všetkých prípadoch budete vždy potrebovať nainštalovať kvalitný filter na mechanické nečistoty. Voľba vhodného filtra závisí na konkrétnom znečistenia vody. Z vody je potrebné odstrániť všetky častice, ktoré by mohli systém poškodiť, či už veľké (piesok, hrdza, atď.) Alebo malé (zákal, atď.). Viacstupňové filtre si poradí so všetkými veľkosťami častíc, prípadne aj s nežiaducim zafarbením či zápachom chlóru.

Ďalším nevyhnutným krokom je chemický a mikrobiologický rozbor vody, ktorého výsledky odhalia hodnoty akýchkoľvek látok vo vode obsiahnutých. Častým javom je u zdrojov vody ako sú studne a vrty zvýšené množstvo prvkov, ktoré výrazne znižujú kvalitu takto získané vody. Jedná sa predovšetkým o obsah železa, mangánu, amónnych iónov, dusičnanov a v neposlednom rade aj tvrdosť vody. Toto býva často spojené s výskytom mikrobiologické záťaže.

Zvýšená koncentrácia všetkých týchto látok je zrejmá už po krátkodobom užívaní. V prípade železa a mangánu sa tvoria červenohnedý až oranžový kal na zariaďovacích predmetoch, v prípade amónnych iónov voda nepríjemne zapácha, pri vysokej tvrdosti dochádza k zanášaniu vodným kameňom apod.


Viac ako 20 rokov spolupráce s firmou Atlas Filtri Italia

Firma zaoberajúca sa touto problematikou už cez 40 rokov.


Hlavným cieľom úpravy vody je dosiahnuť jej zdravotnej nezávadnosti. Druhým, nemenej dôležitým cieľom, je tiež estetická stránka používanej vody. Ak teda chcete vodu užívať ako pitnú, je nevyhnutne nutné všetky nežiaduce prímesi odstrániť. Jediným možným, maximálne funkčným a vedecky podloženým, spôsobom je ich chemické odstránenie (založené napr. na základe iónovej výmeny). V prípade baktérií potom sterilizácie UV lúčmi. V prípade, že chcete vodu používať ako úžitkovú, postačí v niektorých prípadoch iba spomínaná mechanická filtrácia. Vždy ale záleží na konkrétnom prípade, poťažmo rozboru vody.

Úpravne vôd zostavujeme na mieru, primárne na základe rozboru vody a požadovaného prietoku. Zložitejšie prípady (extrémne vysoké koncentrácie, neobvyklé kombinácie jednotlivých nežiaducich látok a pod.) Konzultujeme priamo s výrobcom, s ktorým spolupracujeme viac ako 20 rokov. Všetky nami ponúkané úpravne vôd pochádza od talianskej firmy Atlas Filtri Italia, ktorá má s touto problematikou viac ako 40-ročné skúsenosti.


Filtre na vodu
Filtační patróny na úpravu vody
Zmäkčenie vody - zariadenie JUPITER
Zmäkčenie vody - zariadenie JUPITER CAB
Odstránenie železa a mangánu z vody - zariadenia MARS
Zmäkčenie a zníženie hodnot železa a mangánu - zariadenie PEGASUS
Zmäkčenie a zníženie hodnôt železa a mangánu - zariadenie PEGASUS CAB
Odstránenie dusičnanov z vody zmesou živíc - zariadenie JUPITER
Sterilizácia baktérií ultrafialovými lúčmi UV lámp